Łatwo jest być ekologicznym

Nie zgadzamy się z tym, Kermit. Przekonaliśmy się, że bycie ekologicznym jest całkiem łatwe. I chociaż każdy brzydzi się przechwałek, uważamy, że ważne jest, aby mówić o filozofii, którą wyznajemy, przedstawiając nasze praktyki biznesowe. Dlatego, gdy mówimy, że grupa Atlas Copco została ostatnio wyróżniona przez trzy znaczące organizacje za nasze zaangażowanie w innowacje i zrównoważony rozwój, poprzez umieszczenie jej na corocznych listach tych publikacji, które wyróżniają światowych liderów zaangażowanych w odpowiedzialne zarządzanie, robimy to z nadzieją, że zainspiruje to innych do pójścia w nasze ślady.

W 2012 roku tygodnik Newsweek umieścił grupę Atlas Copco na liście Green Rankings jako dwunastego globalnego dostawcę artykułów przemysłowych.

Zostaliśmy również uznani przez magazyn Forbes za jedną ze 100 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, a także uwzględnieni w indeksie Dow Jones Sustainability na lata 2012-13, co oznacza, że po raz kolejny znaleźliśmy się w tym gronie.

Forbes umieścił nas na 84. miejscu wśród 100 najbardziej innowacyjnych firm, biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową w porównaniu z przewidywanymi przepływami pieniężnymi. W ten sposób obliczana jest premia, która służy jako wskaźnik zwrotu z inwestycji, jakiego można się spodziewać w nadchodzących latach dzięki obecnym innowacjom Atlas Copco.

Po raz pierwszy zostaliśmy włączeni do indeksu zrównoważonego rozwoju Dow Jones w latach 2007-08, a w latach 2011-12 pojawiliśmy się po raz kolejny. Włączenie do indeksu zrównoważonego rozwoju opiera się na corocznej ocenie firmy i porównaniu z innymi firmami z branży. Kluczowe czynniki w tym przeglądzie obejmują zarządzanie możliwościami i związanym z nimi ryzykiem wynikającym z rozwoju sytuacji gospodarczej, środowiskowej i społecznej. Pod uwagę brane są również ład korporacyjny i strategia, a także kluczowe wskaźniki efektywności, takie jak emisje i odpady.

Tak więc, owszem, miło jest być docenianym za dobre uczynki. Jeszcze lepiej jest wiedzieć, że ludzie, z którymi się pracuje, zauważają to i starają się naśladować. A co w ogóle wiedzą żaby?

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.