Zrównoważona produktywność

Oto fragment artykułu na temat 140-letniego zaangażowania firmy Atlas Copco w innowacje, który ukazał się w tym miesiącu w wydaniu Compressed Air Best Practices:

Kiedy myślimy o innowacjach w minionym stuleciu, od razu myślimy o markach skierowanych do konsumentów, które wytwarzają produkty, z którymi stykają się użytkownicy - takie jak przenośny komputer i wideofon, które mieszczą się w naszych rękach, czy aplikacje technologiczne, za pomocą których prowadzona jest prawie cała współczesna działalność gospodarcza.

Jedną z firm, która ma ogromny wpływ na sposób wytwarzania produktów przez te znane, innowacyjne przedsiębiorstwa, jest Atlas Copco. Obchodząc w 2013 r. 140. rocznicę powstania, firma zastanawia się nad własnymi innowacjami i adaptacjami - produktów, usług i ekspansji rynkowej - które zapewniły jej pozycję wiodącego na świecie dostawcy rozwiązań z zakresu sprężonego powietrza, sprzętu budowlanego i górniczego, elektronarzędzi i systemów montażowych, koncentrującego się przede wszystkim na "zrównoważonej produktywności".

Jednym z najlepszych miejsc, w których można sprawdzić, czy firma spełnia swoje obietnice marketingowe - zwłaszcza w zakresie innowacji - jest jej sprawozdanie roczne.

W sprawozdaniu rocznym za rok 2011 firma Atlas Copco wyszczególniła osobną pozycję dotyczącą badań i rozwoju na kwotę około 278 mln USD - co stanowi ponad dwa procent przychodów firmy. Jest to główny powód, dla którego firma została wyróżniona w ostatnich latach przez Forbes, Thomson-Reuters i Newsweek, między innymi za swoje zaangażowanie w innowacje. Również w 2011 r. Rada Patentowa światowych producentów sprzętu przemysłowego doceniła jakość portfela patentów firmy Atlas Copco - firma zajęła 13. miejsce na globalnej liście.

To zaangażowanie w badania i rozwój nie zaczęło się niedawno - od początku było wpisane w kulturę firmy.

Przeczytaj dalszą część artykułu, przechodząc do tego łącza.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.