Pierwszą rzeczą, którą wykaże audyt jest...

Audyt. Jest to słowo, które budzi strach wśród płacących podatki Amerykanów, wywołując ten sam strach i przerażenie u dorosłych, co tajemnicze dźwięki dochodzące spod łóżka u dzieci. Ale nie obawiajcie się. Audyt, przynajmniej ten niezwiązany z dochodami, to dobra rzecz - możliwość oceny, co działa, a co nie.

O tym, że audyt może przynieść korzyści, wiedzą od dawna doświadczeni kierownicy zakładów sprężonego powietrza. Są to nie tylko możliwości zaoszczędzenia pieniędzy, ale także wzmocnienia potrzeb infrastrukturalnych oraz zwiększenia wydajności i produkcji poprzez wskazanie sposobów zwiększenia efektywności systemów. Na poziomie podstawowym, istnieją dwa rodzaje audytów, które można uzyskać, z różnym stopniem każdego typu - i to jest darmowy audyt i płatny audyt.

Tak jest z wieloma rzeczami - dostajesz to, za co płacisz. A darmowy audyt, choć nie mniej przydatny niż płatna ocena, może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Co jest pierwszą rzeczą, którą wykaże bezpłatny audyt systemu sprężonego powietrza? Najczęściej jest to zmarnowane powietrze. Zmarnowane powietrze może występować w różnych formach i nie różni się od ogrzewania lub chłodzenia domu z jednym lub kilkoma (w zależności od sposobu użytkowania i obfitości odpadów) otwartymi oknami.

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, rozważając audyt systemu sprężonego powietrza w swoim zakładzie. Rozważ następujące pytania:

 1. Czy macie referencje, poprzednich klientów, z którymi mogę porozmawiać?
 2. Czy pomożecie ocenić cały system, stronę podaży i popytu?
 3. Jakiego rodzaju raport dostarczycie?
 4. Czy pomożecie w usunięciu nieefektywności?
 5. Czy zaoferujecie post audit i być może coroczne badanie kontrolne PM?

Energia nie jest tania. Płacisz dużo za klimatyzatory w lecie lub pompy ciepła i piece w zimie, a lekkomyślne lekceważenie tych nakładów ma miejsce, jeśli poświęcisz czas i wysiłek, aby je znaleźć. Darmowy audyt, który jest zazwyczaj szybką analizą, która pochodzi z wizualnego przejścia, pomaga zidentyfikować:

 • Wycieków (słyszalnych)
 • Niewłaściwego wykorzystania sprężonego powietrza lub niewłaściwego użycia
 • Czy sprężarki są prawidłowo sterowane
 • Sztuczne zapotrzebowanie
 • Działania w miejscu użytkowania
 • Kwestie konserwacji (kurz, filtry itp.)

Zazwyczaj nie jest wymagany sprzęt, a wszelkie zalecenia opierają się na historii pracy i doświadczeniu osoby oceniającej. Jednak aby uzyskać prawdziwe oszczędności, najlepiej jest zainwestować trochę, aby zaoszczędzić dużo. Około 70 procent oszczędności energii lub optymalizacji ma miejsce po stronie popytu, podczas gdy darmowe audyty zazwyczaj obejmują tylko stronę podaży. Audyty po stronie podaży mogą jedynie zidentyfikować, co sprężarki w systemie kontrolują między sobą; bez profilu ciśnienia trudno jest określić prawdziwe oszczędności, które można znaleźć.

Nawet jednodniowe płatne badanie lub audyt systemu może ujawnić niesamowite możliwości oszczędności. Wróć do nas w przyszłym miesiącu, a my podzielimy się niektórymi z prawdziwych oszczędności, które można ufundować dzięki bardziej kompleksowym, płatnym audytom.

W międzyczasie chcielibyśmy dowiedzieć się o najbardziej jaskrawych nadużyciach lub marnotrawstwie sprężonego powietrza, jakie widzieliście. Daj nam znać, dzieląc się swoimi historiami w komentarzach poniżej.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.