Technologie konserwacji zapobiegawczej dla systemów sprężonego powietrza (wideo)

W niedawnym wpisie na blogu PlantServices.com redaktor Mike Bacidore przedstawił kilka technologii i zastosowań z zakresu predykcyjnej konserwacji (PdM), które pomagają zapewnić optymalną wydajność i ciągłość pracy systemu sprężonego powietrza.

Wykrycie nieszczelności to oczywistość... Smarowanie i problemy z pompami to również główni kandydaci do monitorowania w ramach programu PdM. Istnieje jednak kilka zastosowań technologii PdM, których nie brałeś pod uwagę przy zwiększaniu efektywności systemu sprężonego powietrza."

Zaawansowane monitorowanie danych o urządzeniach jest jedną z najskuteczniejszych strategii pomagających zakładom uniknąć kosztownych przestojów i zwiększyć efektywność energetyczną. System monitorowania w czasie rzeczywistym 24/7 dostarcza danych, które można analizować pod kątem kluczowych wskaźników wydajności, takich jak spadki ciśnienia w danym obszarze systemu, które pomagają przewidywać problemy i ujawniają, gdzie można zoptymalizować produkcję. Pomaga to kierownikom zakładów opracować bieżący plan poprawy wykorzystania systemu i wydajności przy jednoczesnym zminimalizowaniu przestojów.

Program monitorowania danych firmy Atlas Copco, SmartLink, daje zarówno operatorowi zakładu, jak i technikom serwisowym Atlas Copco narzędzia do rozpoznawania i reagowania na zmiany wydajności w czasie rzeczywistym, co pozwala na identyfikację problemów, zanim się one pojawią.

W zeszłym roku zainstalowaliśmy naszą nową technologię SmartLink w siedzibie głównej Stewart-Haas Racing (SHR) w Kannapolis, N.C., a w tym sezonie, w ramach stałej współpracy z zespołem, zainstalujemy nowe urządzenia sprężonego powietrza z technologią SmartLink w nowym, rozbudowanym warsztacie wyścigowym SHR o powierzchni 125 000 stóp kwadratowych.

Aby dowiedzieć się więcej o instalacji i korzyściach płynących z zastosowania technologii SmartLink, obejrzyj ten film:

Post Bacidore'a obejmuje dodatkowe technologie, których zastosowanie można rozważyć w celu zapewnienia optymalnej wydajności systemu sprężonego powietrza. Pełny tekst można przeczytać tutaj: Zastosowania PdM w celu poprawy wydajności sprężonego powietrza.

Czy stosujesz w swoim zakładzie technologie konserwacji zapobiegawczej? Jakie technologie są według Ciebie najbardziej skuteczne w zapewnianiu czasu sprawności i optymalnej wydajności? Przekaż nam swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.