Niezawodne maszyny do produkcji wysokiej jakości włoskich makaronów

Kiedy myślisz o kuchni włoskiej, makaron jest prawdopodobnie jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą Ci na myśl. Dla Włochów jest to święte danie, które zostało przywiezione do Włoch przez Marco Polo wXIII wieku. Obecnie jest ono spożywane we wszystkich regionach kraju, gdzie istnieje tysiące rodzajów makaronów.

Słowo makaron oznacza w języku włoskim "pastę". Odnosi się ono do ciasta powstałego z połączenia mąki i wody lub jaj. Chociaż wielu uważa, że najlepszy makaron jest zrobiony na świeżo, szanowani włoscy szefowie kuchni i domowi kucharze zgadzają się, że pasta secca, czyli makaron suszony, może być równie dobry. Dlatego właśnie La Molisana jest tak popularna.

La Molisana została założona w 1912 roku w Campobasso we Włoszech, co czyni ją jednym z najstarszych producentów makaronu w kraju. Średnio około 40 000 opakowań makaronu dziennie, La Molisana używa niezawodnych maszyn, aby dostarczyć klientom stały, wysokiej jakości produkt.

Operacje pakowania w La Molisana wymagają dwóch krytycznych elementów:

  • Próżnia - aby wysuszyć makaron, a także odciągnąć tlen z opakowania, aby przedłużyć okres przydatności do spożycia oraz poprawić kolor i zapach makaronu. Firma La Molisana używa urządzenia GHS VSD+ firmy Atlas Copco do procesów próżniowych w całym zakładzie produkcyjnym.
  • Bezolejowe sprężone powietrze - do zasilania siłowników, czyszczenia sprzętu, zwiększania ciśnienia w zbiornikach i transportu produktów. La Molisana ufa sprężarkom Atlas Copco z serii Z w zakresie bezolejowego powietrza klasy 0, co gwarantuje, że żaden olej nie będzie miał kontaktu z produktem końcowym i nie spowoduje problemów z jakością.

Bez maszyn Atlas Copco firma La Molisana nie byłaby w stanie zasilać swojej produkcji makaronu na dużą skalę. Obecnie firma dystrybuuje swoje makarony na całym świecie. Klienci w USA mogą znaleźć La Molisanę w popularnych sklepach, takich jak Wal-Mart, World Market i Kroger, gdzie można spróbować prawdziwego włoskiego makaronu.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak pompy próżniowe i sprężarki bezolejowe Atlas Copco są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, skontaktuj się już dziś z ekspertem Atlas Copco.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.