Jak czynniki środowiskowe wpływają na Oil-Free Air?

Istnieją dwa główne czynniki środowiskowe, które mogą mieć wpływ na powietrze bezolejowe: powietrze otoczenia i temperatura powietrza otoczenia.

Powietrze atmosferyczne

Wykazano, że powietrze atmosferyczne zawiera bardzo małe ślady oleju pochodzącego z pojazdów i innych źródeł przemysłowych. Testy przeprowadzone przez Technische Überwachungs Verein (TÜV), niezależną, międzynarodową organizację specjalizującą się w ocenie bezpieczeństwa i jakości technologii i uznawaną na całym świecie za niezależną, neutralną, profesjonalną ekspertyzę i surowe standardy, wykazały, że nawet w zanieczyszczonych obszarach zawartość oleju nie przekracza zwykle 0,003 mg/m3.

W przypadku zasysania tego oleju przez bezolejową sprężarkę powietrza ISO 8573-1 KLASA 0, bardzo niski poziom oleju atmosferycznego jest prawie całkowicie wypłukiwany przez kondensat, który jest zwykle odprowadzany na zewnątrz przez spusty kondensatu sprężarki - integralną część zespołu chłodnic międzystopniowych i końcowych. W ten sposób uzyskuje się stosunkowo czyste, wolne od oleju powietrze. Jeśli proces wymaga większej czystości, można zastosować dodatkową filtrację, ale jest ona rzadko wymagana.

Temperatura otoczenia

Temperatura otoczenia może mieć ogromny wpływ na wydajność filtra i czystość powietrza. W przypadku stosowania sprężarek powietrza z wtryskiem oleju z filtrami do usuwania oleju, przenoszenie oleju przez media filtracyjne wzrasta wykładniczo w zależności od temperatury na styku filtrów.

Wydajność filtra jest często określana przy temperaturze 20°C (68°F). Jeśli temperatura otoczenia w pomieszczeniu sprężarki wzrośnie do 30°C (na podstawie standardowej temperatury na wyjściu z chłodnicy końcowej), temperatura na wyjściu ze sprężarki może wynosić 40°C (104°F), a przenoszenie oleju może być nawet 20 razy większe niż określona wartość. Takie temperatury nie są niczym niezwykłym nawet w chłodniejszych porach roku, kiedy temperatura w sprężarkowni może być znacznie wyższa niż w innych miejscach tego samego obiektu.

Podwyższone temperatury zwiększają również zawartość pary wodnej w powietrzu, która może przenosić się na produkt końcowy. Ponadto wysokie temperatury skracają żywotność filtrów narurowych sprężonego powietrza. Na przykład wzrost temperatury z 68°F do 104°F może skrócić żywotność filtra z węgla aktywnego nawet o 90 procent. Co gorsza, filtr z węglem aktywnym nie ostrzega użytkownika, gdy jest nasycony. Po prostu przepuszcza olej do produktu lub procesu.

Chroń swój produkt/proces przed wpływami środowiska

Jakość powietrza w bezolejowych sprężarkach powietrza firmy Atlas Copco jest stosunkowo niezależna od temperatury, a ich nieodłączna konstrukcja pomaga zwalczać nawet najmniejsze ślady większości zanieczyszczeń pobieranych z otaczającego powietrza. Z tych powodów producenci w branżach o krytycznym znaczeniu wybierają bezolejowe sprężarki zgodne z normą ISO 8573-1 klasy zero, które zapewniają czyste powietrze w 100 procentach wolne od oleju. Normy ISO 8573-1 określają poziomy jakości powietrza i metody określania zanieczyszczeń w systemie powietrznym. Klasa zero to branżowy standard dla procesów wymagających powietrza w 100% wolnego od oleju.

Dowiedz się więcej o bezolejowych sprężarkach powietrza firmy Atlas Copco lub wypełnij formularz zapytania o wycenę, a przedstawiciel firmy Atlas Copco wkrótce się z Tobą skontaktuje.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.