3D w produkcji

Wraz z końcem roku 2013, serwisy informacyjne będą dostarczać natłoku artykułów przewidujących to, co nastąpi w nadchodzącym roku. Magazyn IMPO rozpoczął w tym tygodniu serię artykułów na temat tego, czego można się spodziewać w produkcji w 2014 roku, w oparciu o konferencję internetową IDC Manufacturing Insights, która przedstawia 10 najważniejszych prognoz na nadchodzący rok.

Tematem przewodnim prognoz na rok 2014 jest ruch w kierunku tego, co IDC Manufacturing Insights nazywa łańcuchem wartości "3D". 3D oznacza zorientowany na popyt, napędzany danymi i realizowany cyfrowo. Aby pozostać konkurencyjnym, producenci muszą wykorzystać ten łańcuch wartości w swoich działaniach.

Jest to muzyka dla naszych uszu. W 2013 roku wypuściliśmy na rynek sprężarkę GA VSD+, która wykorzystuje zaawansowaną technologię dopasowania wydajności sprężonego powietrza do zapotrzebowania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii nawet o 50 procent. Dzięki technologii zorientowanej na zapotrzebowanie, zużywasz tylko to, czego potrzebujesz, a rezultatem jest zwiększona wydajność i znaczne oszczędności energii. Promujemy technologię napędu o zmiennej prędkości (VSD) od momentu wprowadzenia na rynek pierwszej ekonomicznej do produkcji sprężarki VSD w 1994 roku, rewolucjonizując branżę poprzez zaoferowanie sprężarki zapewniającej oszczędność energii na poziomie 35 procent.

Również w 2013 roku wypuściliśmy nasz program monitorowania sprężonego powietrza z możliwością dostosowania do potrzeb klienta - SmartLink, który zapewnia operatorom zakładów narzędzia do rozpoznawania i reagowania na zmiany wydajności w czasie rzeczywistym. Ponieważ SmartLink działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, gromadzi dane dotyczące każdego aspektu wykorzystania sprężonego powietrza, pomagając przewidywać problemy i ujawniając miejsca, w których można zoptymalizować produkcję w celu zwiększenia wydajności i oszczędności energii. Operacje oparte na danych dają Ci wiedzę, która pozwala podejmować właściwe decyzje dla Twojego zakładu bez zgadywania.

Wreszcie, żyjemy w coraz bardziej połączonym i cyfrowym świecie. Dlatego opracowaliśmy aplikację Elektronikon®, która umożliwia monitorowanie różnych parametrów sprężarki i otrzymywanie powiadomień o statusie na urządzeniu, jeśli sprężarka jest wyposażona w kompatybilny system monitorowania Elektronikon®.

Co robisz, aby zachować konkurencyjność w 2014 roku? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej lub skontaktuj się z nami.

Partner

Narzedzia-esklep.pl - sklep z narzędziami warsztatowymi

W bogatej ofercie sklepu internetowego odnajdą Państwo narzędzie ręczne, pneumatyczne oraz specjalistyczne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy.